کابل کشی شبکه و خدمات نصب داکت و ترانکینیگ

کابل کشی شبکه و ترانکینگ از ملزومات ایجاد یک شبکه پسیو است ، که اگر این کار بر اساس اصول و قواعد استاندارد جهانی انجام نگیرد طولی نخواهد کشید که با مشکلاتی اعم از افت سرعت شبکه و کندی ارسال و دریافت اطلاعات مواجه خواهیم شد . سرای شبکه توانسته پروژه های بسیاری در زمینه طراحی و کابل کشی شبکه در سراسر ایران با موفقیت انجام دهد و سابقه درخشانی را در رزومه خود جمع آوری کند . از آنجایی که سرای شبکه خود تامین کننده تجهیزات شبکه در ایران است و نمایندگی بسیاری از برندهای معتبر را دارد می تواند هزینه تامین تجهیزات را به حداقل برساند ما در کنارتان هستیم تا با استفاده از نیروهای آموزش دیده و متخصص و دانش به‌روز یک شبکه با سرعت بالا و استاندارد  جهانی برای شما فراهم کنیم سرای شبکه با ارائه تامین تجهیزات با قیمت مناسب ، راه اندازی اصولی و پشتیبانی تمام وقت همراه شما خواهیم بود

خدمات کابل کشی داکت و ترانکینگ

مزایای همکاری با گروه مهندسی سرای شبکه

خدمات کابل کشی شبکه

طراحی و پیاده سازی اصولی پروژه کابل کشی در کمترین زمان

نصب داکت و ترانکینیگ

استفاده از نیروهای متخصص و آموزش دیده در اجرای پروژه

تامین تجهیزات کابل کشی شبکه با بهترین قیمت

تامین تجهیزات با بهترین قیمت از برندهای معتبر دنیا

عیب یابی کابل کشی شبکه

اجرای اصولی جهت عیب یابی و تعمیرات احتمالی در آینده

مراحل اجرای کابل کشی

1 (1)

تماس با کارشناسان مجموعه

2 (1)

بازدید از پروژه

3 (1)

امضای قرارداد و شروع پروژه

چگونه یک کابل کشی شبکه اصولی انجام دهیم

 

کابل کشی شبکه به اتصال تمامی تجهیزات شبکه جهت ارسال و دریافت داده های دیجیتال در یک سازمان گفته می‌شود . پایداری یک شبکه در هر سازمانی و در مرحله اول به تجهیزات پسیو بستگی دارد یکی از تجهیزات بسیار مهم در این امر انتخاب کابل شبکه و اصول کابل کشی است که در ادامه به موارد مهمی از کابل کشی استاندارد در جهت پایداری شبکه خواهیم پرداخت .

1- طراحی اصولی نقشه کابل کشی شبکه

برای اجرای اصولی هر کاری داشتن یک نقشه راه بسیار ضروری است اگر بخواهیم کابل کشی اصولی را انجام دهیم در قدم اول توسط کارشناس یک نقشه کلی از قرارگیری تمامی تجهیزات شبکه اعم از رک ، سیستم‌ها و سایر موارد دیگر تهیه می شود تا به کمک نقشه بتوانیم مسیر درست کابل شبکه را ترسیم کنید حال نقشه تهیه شده را در اختیار تیم قرار داده تا بتوانند تمامی نود ها ، پچ پنل ها و پریز ها را شماره گذاری کنند . همچنین رک ها و سوئیچ ها هم به زیبایی باید آرایش شوند تا در صورت مشکل بتوانیم به راحتی عیب یابی کنیم .

نقشه اصولی طراحی کابل کشی شبکه
نقشه اصولی طراحی کابل کشی شبکه

2- تعیین مسیر درست کابل کشی

 مهمترین قسمت اجرای کابل کشی شبکه انتخاب درست مسیر کابل کشی است .از آنجایی که نمی‌توان کابل شبکه را در هر مسیر عبور داد کمی انتخاب مسیر را دشوار می‌کند اما باید کسیری انتخاب گردد تا حداقل فاصله را با رک داشته باشد و به این نکته دقت داشته باشیم که زیبایی کار رعایت گردد نکته مهمی دیگری که باید در طی این مسیر به آن توجه کرد این است که کابل شبکه را در کنار تجهیزات برق و یا تجهیزات دیگری که باعث ایجاد نویز می شود عبور ندهیم .

مسیر درست و اصلی کابل کشی شبکه
مسیر درست و اصلی کابل کشی شبکه

نویزهای ایجاد شده به راحتی می‌توانند در ارسال و دریافت اطلاعات اختلال ایجاد کنند . حداقل فاصله کابل شبکه با تجهیزات دارای نویز باید ۳۰ سانتی متر است ولی اگر مجبور  به این کار باشیم باید از کابل شبکه sftp استفاده کرد و مسیر عبور کابل شبکه را در حد امکان عایق کنیم و مسیر را با کابل برق جدا کنیم .

3- انتخاب کابل شبکه

یکی از موارد مهم دیگر انتخاب کابل شبکه است از آن جایی که کابل شبکه وظیفه ارسال و دریافت اطلاعات را دارد انتخاب آن بسیار حائز اهمیت است در ادامه انواع کابلهای شبکه ، دسته بندی و همچنین سایر موارد مربوط به کابل را با همدیگر بررسی می کنیم .

برندهای مختلفی از کابل شبکه در بازار وجود دارد . کابل شبکه در بازار به سه دسته تقسیم می شوند

1) کابل شبکه در ردیف کیفی متوسل که اغلب این کابل از جنس نغزی مس کامل ساخته شده اند که در بعضی مواقع می تواند تست چنل را به خوبی پاس کند که در بسیاری از پروژه ها زمانی که حساسیت بالایی در انتخاب کابل وجود نداشته باشد از این کابل استفاده می شود به این نوع کابل از دسته کابل ، کابل تست چنل می گویند .

۲) کابل شبکه با کیفیت بالا که ساخت کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌باشد . مرغوبت جنس مغزی مس این کابل بسیار بالا است که می تواند بالاترین درجه تست کابل یعنی تست فلوک را به خوبی پاس کند قیمت این نوع کابل نسبت به تمامی رده کابل های دیگر گران است و در پروژه های که حساسیت بالایی رد انتقال دیتاها وجود دارد استفاده می شود به این دسته کابل ها ، کابل های تست فلوک می گویند .

3) کابل شبکه کپی یا به اصطلاح fake که در کشور چین تولید شده و برندهای معتبر روی کابل درج می‌شود و توصیه می‌شود در اجرای پروژه‌ها از این کار اکیداً استفاده نکنید چون کیفیت بسیار پایین دارند و عموماً از خرده های مس و آهن ساخته می‌شوند و استفاده از آن به شدت دچار افت سرعت در انتقال داده می‌شود و به این دسته کابل ها ، cca می گویند باری تشخیص این نوع کابل کافیست که مغزی کابل را به حرارت مسقیم اتش قرار دهید خواهید دید که مانند شمع آب خواهد شد .

توضیحات مختصر در مورد کابل لگراند و نگزنس نوشته شود و نوشته های زیر پاک شوند

از نظر رده بندی کابل ها به دسته های زیر تقسیم می شوند

کابل شبکه cat5 ، کابل شبکه cat۵e ، کابل شبکه cat6 ، کابل شبکه cat6a ، شبکه cat7

کابل شبکه cat5 : این نوع کابل جزو اولین کابل های تولیدی در جهان می باشد که امروز دیگر از این کابل استفاده نمی‌شود .

کابل شبکه cat۵e : نسل بعدی کابل‌های cat5 است که نسبت به نسل قبل از نظر سرعت بهینه تر می‌باشد و در برخی از پروژه ها که سرعت انتقال در اولویت نیست از این قابل استفاده می شود و دلیل آن هم قیمت پایین آن در بازار است .

کابل شبکه cat6 : رایج‌ترین کابل شبکه موجود در بازار است سرعت انتقال اطلاعات این کابل ۱۰ گیگابیت بر ثانیه می باشد و اطلاعات را در بهترین حالت ممکن در فاصله ۳۷ تا ۵۵ متر عبور می دهد که توصیه می‌شود در پروژه خود از این کار استفاده کنید که از لحاظ قیمت هم مناسب است .

کابل cat6a :نسل بعدی  کابل های شبکه می باشد که از لحاظ مسافت بسیار بهینه شده است و می‌تواند اطلاعات را با سرعت نسل قبلی یعنی ۱۰ گیگابیت بر ثانیه و به فاصله ۱۰۰ متر انتقال دهد که در نسل قبل حداکثر تا ۵۵ متر بود از این کابل در دیتا سنتر ها و سرورها استفاده می شود .

کابل cat7 : آخرین نسل از کابل های شبکه می باشد که می تواند اطلاعات را با سرعت بیشتر از ۱۰ گیگابایت انتقال دهد ولی نمی تواند در فواصل زیاد انتقال اطلاعات انجام شود .